Photorent - Wypożyczalnia sprzętu fotograficznego
Wersja mobilna (iPad)
 
W wypożyczalni...
Photorent » Jak rezerwować przedmioty

Jak rezerwować przedmioty

Aby móc dokonywać rezerwacji przedmiotów, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu PHOTORENT (patrz dział FAQ - najczęściej zadawane pytania).

 

Po zalogowaniu na swoje konto przejdź do strony z interesującym Cię przedmiotem.

U dołu strony przedmiotu znajduje się kalendarz wypożyczeń. Umożliwia on sprawdzenie dostępności przedmiotu w danym terminie oraz jego zarezerwowanie:

Kalendarz wypożyczeń

 

W celu rezerwacji przedmiotu wybierz początkową datę wypożyczenia i kliknij na niej na kalendarzu wypożyczeń. Wyświetli się kolejna strona, na której należy wybrać końcową datę wypożyczenia oraz sposób odbioru przedmiotu. Do wyboru jest odbiór/zwrot osobisty lub za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Kalendarz wypożyczeń

UWAGA: W przypadku wyboru opcji "Kurier" okres wynajmu zostanie automatycznie rozszerzony o czas związany z przesyłką paczki. Dodatkowe dni wynikające z przesyłki nie są obciążone płatnością z tytułu wynajmu sprzętu wynikającą z Cennika Wynajmu.

 

Po wybraniu stosownej daty i opcji odbioru naciśnij przycisk "dalej". Zostaniesz przeniesiony do strony finalizacji rezerwacji. Znajdziesz tam informacje na temat swojej rezerwacji i jej kosztu:

Finalizacja rezerwacji

W celu dokonania rezerwacji naciśnij przycisk "dokonaj rezerwacji". Wyświetlona zostanie strona potwierdzająca złożenie rezerwacji, podobna do poniższej:

Potwierdzenie rezerwacji

 

Teraz możesz sprawdzić swoją rezerwację na stronie przedmiotu. W tym celu przejdź do strony z przedmiotem, który rezerwowałeś i spójrz na kalendarz wypożyczeń. Powinna być na nim widoczna Twoja rezerwacja:

Rezerwacja na stronie przedmiotu

Żółte kartki w kalendarzu oznaczają rezerwację wstępną. Jest to rezerwacja, która nie została jeszcze opłacona przez klienta. Po dokonaniu płatności status rezerwacji zmieni się na rezerwację pełną, a kartki w kalendarzu staną się czerwone, sugerując, iż przedmiot w podanym terminie nie jest już dalej dostępny.